.

Yunanistan’dan gayrimenkul alanlara oturma izni

Yunanistan’da, yatırım yapan yabancılara oturma izni verilmesini öngören kanundan 3 kişi yararlandı.Yunanistan

Yunanistan Kalkınma Bakanlığı, yatırım kanunu hükümlerine göre, ülkede gayrimenkul satın alan üç kişiye oturum izni verildiğini, iki kişi için de işlemlerin sürdüğünü açıkladı.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Notis Miterakis de hükümetin yabancı yatırımcıların ülkeye gelmesini sağlamak amacıyla, ikamet izniyle ilgili gerekli belgelerin kısa zamanda tedarik edilmesini kolaylaştıran bir kanun tasarısı hazırladığını belirtti.

Kalkınmaya yönelik yatırım amaçlı çıkarılan kanun, AB ülkesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına en az 300 bin avroluk iş kurmaları, ya da 1 milyon avroluk gayrimenkul satın almaları durumunda 5 yıl oturma, yapılacak yatırımların büyüklüğüne göre de yabancı şirketlerin 10 çalışanına ikamet izni verilmesini öngörüyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar