.

Yunanistan’da petrol ve gaz aramak amacıyla 3 şirket konsorsiyum oluşturdu

İyon Denizinde yapılması plan edilen doğalgaz ve petrol çalışmaları amacıyla 3 büyük şirket konsorsiyum yaratarak uyuşma imzaladı.

Fransız Total ile Yunanistan öncülüğünde yapılması plan edilen petrol ve doğalgaz arama çalışmaları amacıyla imzalar atıldı. Konsorsiyum arasında İyon Denizinde yapılacak olan petrol ve doğalgaz arama çalışmaları amacıyla Yunanistan Enerji Bakanlığı resmi bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama sonucunda İtalyan Edison, Yunan Hellenic Petroleum (ELPE) ve Fransız Total şirketleri arasında konsorsiyum oluşturulacağı, ülkenin batı evresinde klan İyon Denizi’nin bir bloğunda doğalgaz ve petrol arama çalışmaları uygulanacağı belirtildi. Ülkeler aralarında anlaşarak bu çalışmaya yönelik ruhsat hakkı alabilmek amacıyla de bir uyuşma imzaladı.

İmza törenine ise Fransız Total’in Başkan Yardımcısı Bernand Clement, Yunanistan Enerji Bakanı Yorgos Satakis, ELPE Başkanı Statis Çoçoros ve Edison Başkan Yardımcısı Maurizio Coratella katıldı. Enerji Bakanı Statakis imza töreninde ki konuşmasında, ülkede tespit edilen yeraltı kaynaklarına yönelik uluslararası yatırımın gücünü vurgulayarak Yunan ekonomisine olan güveninden bahsetti.

Yapılan uyuşma doğrultusunda, Edison ve ELPE’nin yüzde 25 hakkı bulunurken, Fransız Total’in ise toplamda yüzde 50 hakkı olduğu belirtildi. Öte yandan Yunanistan, Girit’in güneyi ve İyon Denizi amacıyla toplamda 20 sahada doğalgaz ve petrol arama ruhsatları amacıyla ihalelere çıkılacağını belirtmişti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »