.

Yeni Van Konutları Ege’nin tatil köylerini aratmıyor

22 Ekim ve 9 Kasım depremiyle yıkılan Van ve ilçeleri bir yılda adeta yeniden kuruldu. Toki, 20 bin konutu hak sahiplerine teslim edilir hale getirdi. Başbakan Erdoğan, 23 Ekim’de konutları depremzedelere dağıtacak

Depremin yıl dönümüne bir hafta kala Van’ın yeniden inşası projesi tamamlandı. Van, Erçiş, Edremit ve depremde ağır hasar gören köylerde yaklaşık 20 bin konutu tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konutu okulu, camisi, kamu binaları ile ahırlarına kadar yeni yaşam alanları inşa etti. Sahile sıfır inşa edilen konutlarına kavuşan depzemzede Vanlılar, ”Başbakan’a diyorlar ya ‘Büyük Usta.’ Van’daki büyüklüğünü de ustalığını da gösterdi” dediler.

Toki’nin yaptığı konutlar hemen dikkat çekiyor

Bir yıl önce 23 Ekim ve 9 Kasım’da meydana gelen depremlerde harabeye dönen Van’ın çehresi şaşılacak derecede değişti. Her yanda göze çarpan estetik yeni binalar ve sahilde yükselerek Van’ı Ege ve İstanbul’dan farksız kılan Toki konutları23 Ekim’de Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı törenle depremzedelere teslim edilecek.

Sadece Erçiş’te 5 bin konutu bir yıldan kısa bir sürede tamamlayan Toki şimdi büyük açılış için son rötuşları yapıyor.

Van’lı çocuklar artık 25 kişilik sınıflarda

Erçiş Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Müdürü İrfan Arslaner de Erçiş’te büyük bir dönüşüm olduğunu ifade ederek, ”Yeni okullar çok modern ve teknik. Eğitim için çok elverişli binalar inşa edildi. Sınıf ortamları çok güzel öğrencilerin motivasyonunu artıracak donanıma sahip okullarımız oldu. Sınıf mevcutlarımız 25-30 kişilik. Deprem sonrası yapılan bu okullarda okuyan öğrencilerimiz gerçekten çok şanslı” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar