.

Yeni Konya Stadyumu yeni sezona hazır olacak

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızlı bir şekilde devam eden ve 42 bin seyirci kapasiteli Yeni Konya Stadyumu inşaatı çalışmaları devam ediyor.Konya StadyumuKonya ilinde UEFA kriterlerine uygun olan ve toplamda 42 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum inşaatı hızla devam etiği bildirildi. Konyaspor’a tahsis edilecek olan Yeşil beyazlı stadın 2014-2015 sezonu itibariyle hizmete gireceği ifade edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaa edilen Yeni Konya Stadyumu inşaatında incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeni Konya Stadı tam kapasite ile  2014-2015 sezonuna yetiştirilmeye çalışıldığını vurguladı.

İnşaat çalışmaları halen aralıksız devam ettiğini, vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, şuanda yeni Konya Stadı çalışmaları arasında stat üstünün kaplanması çalışmalarının halen devam ettiğini, tribünlerin bu hafta içinde tamamlanacağını ifade etti. Stadyumun locaları, otoparkı ve çevresiyle beraber ana inşaatının da bu sayede tamamlanmış olacağını, daha sonra ise ince işçilik çalışmaları nın başlayacağını söyledi.

Türkiye’de inşaa edilen stadyumlar arasında en güzel stadyumlarıdan birinin Konya’da yapılmakta olduğunu anlatan Başkan Akyürek, “Zeminden ısıtmalı çim alanı, tribün ısıtma sistemleri, locaları, alışveriş merkezi, restoranı, mağazaları, çoğu sosyal ve kültürel aktivite imkânı, yer altı ve yer üstü otoparkıyla oldukça hoş bir spor kompleksi inşaa ediyoruz. Yeni Konya Stadyumu Türkiye’de devam eden en büyük yatırımlardan birisi olduğunun altını çizen Akyürek, yeni Konya Stadı  inşaatı 1,5 ay içerisinde çok önemli bölümleri tamamiyle bitmiş olacak olacak” dedi.

Yeni Konya Stadı inşaatının tamamlanmasıyla Konya sporuna ve Konyaspor’a oldukça önemli katkılarda bulunacağını dile getiren Başkan Zekeriya Akyürek, “Yeni Konya Stadı,toplamda 42 bin kişilik seyirci kapasitesiyle,  donatı alanlarıyla beraber bunun yanı sıra gelir getiren bir stat olacak. Konya sporuna en az 5 milyon dolarlık tek bir kaynak üretilmiş olacağını gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Yeni Konya Stadı inşaatı  çok hızlı bir şekilde  tamamlanırken Konyaspor’a da başarılar diliyoruz. Gelecek yıl bu sahada oynayacak olmalarının heyecanıyla süreci yönetmelerini diliyoruz” şeklinde konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »