.

Yeni Düzenlemelerle Balkonlar Geri Dönüyor

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, yeni yönetmelik balkon alanlarının emsalin içinde yer almayacağını bu sebeple yeni konutlarda balkon alanlarının yer alacağını belirtti.Balkon

İmara ilişkin yönetmelikleri değerlendiren Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, yeni düzenlemelerle tüketicinin yeniden balkon keyfini yeniden yaşayacağını ifade etti.

Yakın geçmişte değişen yönetmelikler sebebiyle balkonların emsalin içine alındığını, bu sebeple de son dönemdeki konut projelerinde yalancı balkon da denilen Fransız balkonların yapılmasının gündeme geldiğini anlatan Başarır, düzenleme kapsamıdna bir apartmanın her katının yüzde 20’sinin emsalden yani izne tabi inşaat alanından düşüldüğünü, bunun içinden asansör ve merdiven boşluğu çıkarılıp kalanın dairelere dağıtılmasına izin verildiğini anlattı.

Balkonların tüketici açısından her zaman tercih sebebi olduğunu savunan Başarır, “Artık tabi ki herkes balkonunu yapacak. Ama eski tip yönetmelikte bu balkonlar emsalin içinde sayılıyordur. Onun için de insanlar doğal olarak, alandan kazanmak için odayı tercih ediyordu. Balkondan vazgeçiyorlardı. Zaten bir nesil balkonsuz büyüdü. Bundan sonraki nesiller yine balkon kültürünü yasamış olacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »