.

YDA Center’a Avrupa’dan “en iyi ofis mimarisi” ödülü

YDA Center İş ve Yaşam Merkezi, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde (European Property Awards) “en iyi ofis mimarisi” dalında ödül aldı.

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan ve Avrupa’nın en mühim gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’te “En İyi Ofis Mimarisi” dalında YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesi ödül aldı. YDA Group doğrulusunda hayat geçirilen ve Yazgan Mimarlık doğrulusunda geliştirilen YDA Center’ın ödülünü Londra’da düzenlenen törene katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan aldı. Farklı ve göz alıcı mimarisiyle daha önce
de “Sign of the City Awards 2016″da En İyi Ofis kategorisinde Premium Proje seçilen YDA Center; ayrıca, mimarlık dünyasının en prestijli aktivitelerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl “Office-Future” kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

Sadece bir iş merkezi değil, mekansal, görsel ve sosyal anlamda canlı bir şehir mekanı
Ankara’nın merkezindeki en mühim ana arterlerden biri olan, bütün ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üstünde yer alan YDA Center’ın üç ana elemandan; Kentsel Plaza, High-Flat Ofis, Park Alanı ve bu elemanları birbirine bağlayan ‘Kentsel Boşluklar’ dan oluştuğunu bildiren projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, proje ile alakalı şunları söyledi: “YDA Center, çağdaş bir mimari bakış açısıyla başşehirin kalbinde yapılan Kentsel Plaza ile beraber yükselmektedir. Boşluklarla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanları ile hem yakın etrafına hem de şehre görsel olarak açılan, şehirsel mimarisi ile yalnızca bir iş merkezi değil mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara’da senenin her günü yaşayacak bir hayat merkezi, canlı bir şehir mekanı oluşturmaktadır. Kentsel Plaza, değişik kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara değişik seçenek yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları vererek Metro ve Ankaray istasyonu ile ticari alanlar, kafeler, restoranlar, büro girişleri, peyzaj alanlarını birbirine bağlayan sosyal bir şehir mekânıdır. Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, aşağı yukarı 13.000 metrekare peyzaj kısmı içerisinde, restoran, kafe ve çok hedefli aktivite kısmı ile altında park problemini ortadan kaldıracak kapalı bir otopark barındıran, yoğunluğun bulunduğu Çukurambar bölgesinde şehirsel plaza ile beraber soluk alma mekânları oluşturacak ve bütün bölgeye hizmet edecek bir şehir parkı bulunmaktadır. YDA Center’ın en yüksek noktasında ise şehir panoramasına her açıdan hâkim, Ankara’nın sosyal hayatında imtiyaz oluşturacak bir Roof Restaurant yer almaktadır. YDA Center hem mimarisiyle hem de şehir hayatına katkılarıyla rakipsiz bir proje olarak hayata geçiyor.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »