.

Yabancılara Konuttan Önce Kent Yaşamı Anlatılmalı

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Genel Sekreteri Yüksek Mimar İsmail Özcan, konut alan yabancı yatırımcıları İstanbul yaşamına alıştıracak bir ajans kurulması gerektiğini belirtti.

Mütekabiliyet Yasası’nı değerlendiren Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Genel Sekreteri Yüksek Mimar İsmail Özcan, yabancılara sadece konut satışının yeterli olmadığını belirterek, İstanbul’un sunduğu imkanların da anlatılması gerektiğini, yabancıların satış sonrasında da yalnız bırakılmaması gerektiğini ifade etti.

İstanbul’un cazibesi olan bir yaşam merkezi olarak öne çıkarılması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Gayrimenkul geliştiricileri bir araya gelerek İstanbul’dan konut satın alan yabancıları, İstanbul’un yaşamına alıştıracak bir ajans kurmalı. Konut satın alan yabancı, satış sonrasında yalnız bırakılmamalı” dedi.

Yabancıların çocukları için eğitim-öğretim kurumlarının var olup olmadığını, sosyal yaşamı için örneğin uluslararası tiyatro topluluklarının ne kadar sıklıkla İstanbul’da temsil verip vermediğinin önemli sorular olduğunu ifade eden Özcan, “Yaşamak için bir şehir değiştirmek hele ki bir ülke değiştirmek, kolay alınan bir karar değil. Bu açıdan baktığımızda İstanbul’un neden tercih edilmesi gerektiğini anlatacak, elimizde güçlü doneler olmalı” diye konuştu.

milliyet


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar