.

Yabancı Yatırımcılar Haliç’de Emlak Fiyatlarının Tavan Yapmasına Neden Oldu

Mevcut tersanelerin boşaltılarak yerine otel, AVM ve yat limanı gibi projeler geliştirileceği Haliç’e özellikle Kuveytli yatırımcıların yoğun talebi sonrası emlak fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi.Haliç

Camialtı ve Taşkızak Tersaneleri’nin boşaltılıp yerine AVM, otel  ve yat limanı gibi projeler geliştirileceği Haliç’e yabancı yatırımcı ilgisi sebebiyle bölgede, arsaların fiyatları 15 milyon dolara kadar yükseldi.

Milliyet’ten Hülya Çaylak’ın haberine göre, bölgeye olan yabancı yatırımcı ilgisi sebebiyle emlak fiyatlarının tırmanışa geçtiğini vurgulayan gayrimenkul danışmanları konut ve arsa fiyatlarının da tciddi anlamda yükseldiğini belirtiyor. Özellikle deniz manzaralı, Haliç’e sıfır arsaların yoğun talep aldığını ifade eden uzmanlar, Kuveytli yatırımcıların özellikle otel projeleri geliştirebilecekleri arsa arayışında olduklarını anlatıyor.

Hasköy’de geniş arsa bulmanın mümkün olduğunu ifade eden emlakçılar ilçedeki bu büyük arsaların lüks konut projelerinin yanı sıra otel yapımına da elverişli olduğunu belirtiyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »