.

Yabancı yatırımcı kapıda

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geride bıraktığımız hafta iki büyük projeye dair milyar dolar orantısında yabancı yatırımcı yaklaştığını belirterek, Seda “Türkiye’ye ilgi hiçbir şekilde düşmedi, azalmadı, eksilmedi” diye konuştu

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisinin azalmadığının altını çizerek, “Tüm dünyada sorunlu bir bölge varken siz yüzde 5’in üstünde büyüme gerçekleştiriyorsunuz. Geçen hafta bize 2 projeye dair milyar dolar orantısında çok büyük yatırımcı geldi. Ülkeye olan ilgi hiçbir şekilde düşmedi, azalmadı, eksilmedi” diye konuştu.

ORTADOĞU YERİNE UZAKDOĞU
Kurum, “Belki diğer konjonktürde Ortadoğu’dan yatırımcı geliyordu, bugün Uzakdoğu’dan geliyor. İlişkilere göre şunlar da şekilleniyor. Türkiye kuvvetli bir ülke. Ekonomik büyüklük olarak baktığınızda 1 trilyon dolara geldik, Avusturya’yı ikiye katladık. Evet, dolar ve maliyetler yükseliyor ama dolar da yükselse, harp da olsa biz satış yapıyoruz, yatırımcılarla görüşüyoruz, hedeflerimizi de yakalayacağız” şeklinde konuştu.

TOKİ’DEN 12 MİLYARLIK ARSA
Kentsel dönüşümü denetim altına almaya yönelik hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin numune bir çalışma yaptığını açıklayan Kurum, “Biz de Emlak Konut olarak bu projeleri finansal anlamda desteklemeye çalışıyoruz. Bugüne kadar TOKİ’den 12 milyar liralık arsa satın aldık. Bunun aşağı yukarı 3.5-4 milyar liralık bölümünü son 1.5 senede aldık. Bir taraftan TOKİ’nin sosyal işlerine katkı vermeye, diğer taraftan da numune hayat alanları oluşturmaya çalıştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FİYATLAR 220 BİN LİRADAN BAŞLIYOR
Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala da Emlak Konut güvencesiyle Bahçekent Hoşdere’de hayata geçirecekleri 700 milyon liralık yatırım değerine sahip Avrupark Yaşam projesini satışa çıkardıklarını söyledi. Pala, “1.095 konut ve 81 ticari üniteden meydana gelen projede daire fiyatları 220 bin liradan başlıyor. 12 konut blokunun olduğu projede, büyüklükleri 63 ila 174 metrekare arasında değişen 21 daire tarzı yer alıyor” dedi. Pala, 42 ay firma yapısında vade farksız taksitlendirme yaptıklarını da belirtti.

KONUT SERTİFİKASI VERİLEBİLİR
Murat Kurum, seçenek finans vasıtalarının bundan sonra çok ehemmiyet kazandığını vurgulayarak, Emlak Konut olarak kendilerinin de çalıştıkları verisini verdi. Konut kredisi ile ilgili bir fon oluşturulması gerekliliğini izah eden Kurum, “Mortgage kredileri menkul kıymetleştirilebilir. Varlık Fonu kurulma çalışması var, bununla beraber düşük faizli krediler verilebilir. Belki tekrar konut sertifikası, kira sertifikası gibi seçenek vasıtalar da yapılabilir. Bunlar üstünde çalışmak lazım” ifadelerini kullandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Emlak Konut kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »