.

Viatrans Eski Likör Projesi Alman DGNB’den Altın Bina Sertifikası alan ilk Proje oldu !

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi’nin Eski Likör Fabrikası arazisinde gerçekleştirdiği gayrimenkul projesi, Alman Sürdürülebilir Bina Sertifikası Sistemi DGNB’den Türkiye’nin ilk ALTIN yeşil bina sertifikasını Münih Real Expo Fuarı’nda gerçekleştirilen törende aldı.

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Eski Likör Fabrikası projesi, yeşil bina konusunda dünyanın kapsamlı sertifikalarından olan Alman Sürdürülebilir Bina Sistemi Sertifikası DGNB’den “Altın Bina Sertifikası” almaya hak kazandı. Türkiye’nin ilk DGNB Sertifikası alan gayrimenkul projesi Viatrans, çevreye ve sürdürülebilir kalkınmaya duyarlı projesi ile İstanbul’da yaklaşık 100 yıllık tarihi bir bahçede yaşam imkanı sunuyor. Bronz, Gümüş ve Altın Kategorilerine sahip olan DGNB, Altın Sertifikasını, dünyanın sayılı gayrimenkul projelerine, doğaya ve sürdürülebilir kalkınmaya gösterdikleri kapsamlı özen nedeniyle veriliyor.

 

Türkiye’nin yeşili koruyan, ilk DGNB sertifikalı projesi

Münih Expo Real Fuarı’nda gerçekleştirilen törende sertifikayı DGNB Türkiye Temsilcisi Duygu Erten’in elinden alan Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Genel Müdürü Polat Gülman projenin doğayı ve yeşili korumaya yönelik hassasiyetini Alman Sürdürülebilir Bina Sertifikası Sistemi (DGNB) ile resmileştirdiklerini belirtti. Gülman, “İstanbul’un doğal ve kültürel mirasına sahip çıkmak şirket politikalarımızın başında geliyor. Viatrans olarak yeni kültür, yaşam ve moda merkezi haline getireceğimiz projemiz ile İstanbul’a yaşayanların mutlu olduğu ve çevresiyle uyumlu, sürdürülebilir bina kazandıracağız. Bu konuyla ilgili olarak  Alman titizliği ile geliştirilmiş olan DGNB Yeşil Bina Sistemine son derece güveniyoruz” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »