.

Van’a 40 Bin Kişilik Stat Bölgeyi Spora Doyuracak

Depremin yaralarını sarmaya çalışan Van’da 1 milyon metrekare alana yeni bir spor kompleksi inşa edilecek. İçinde 40 bin kişilik yeni bir stadyumun da yapılacağı tesiste ayrıca voleybol ve basketbol sahaları bulunacak.Stat

Van’da yaşanan depremlerin ardından yeni ve daha canlı bir şehir kurmak için yapılan çalışmalar kapsamında, il merkezindeki stadyumun da taşınması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’nce Van’ın, bölgenin cazibe merkezi olması için kentsel tasarım projeleri hazırlandı. Bu kapsamda il merkezinde bulunan ve 2 yıl önceki depremlerde büyük zarar gören 70 bin metrekare alandaki stadyum yıkılacak. Bu alan Van Valiliği Binası, büyük bir cami ve meydan için kullanılacak.

Alan 1 milyon metrekare

Yeni stadyum, Van Çevre Yolu’na yakın, kavşak bir noktada inşa edilecek spor kompleksinin içinde olacak. 30-40 bin kişi kapasiteli olması planlanan stadyumun yanında oteller ve büyük alışveriş merkezleri de yer alacak. Yaklaşık 1 milyon metrekare alanda yapılması planlanan spor kompleksinin içinde, stadyumun yanı sıra açık spor tesisleri, çim sahalar, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları bulunacak.

Su sporlarının merkezi Van olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Van’ın yeni stadyumu için tasarımların hazırlandığını belirterek, bu yıl içinde inşaatlara başlamayı planladıklarını söyledi. Yeni planlar ve kentsel tasarımlarla Van’ın cazibe merkezi olacağını dile getiren Kahraman, Van Gölü’nün su sporları açısından daha aktif şekilde kullanılmasına yönelik de çalışmalarının bulunduğunu ifade etti ve buna ilişkin planların turizmin canlanmasına katkıda bulunacağını da kaydetti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları:
Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »