.

Üsküdar Ümraniye Hattına Sürücüsüz Metro

Alstom Transport, İsviçre Lozan’da kullanılan sürücüsüz metro taşımacılığını Üsküdar Ümraniye Metro Hattı’na getiriyor.Sürücüsüz Metro

Alstom Transport, İsviçre Lozan‘da hizmet veren sürücüsüz metroyu Üsküdar-Ümraniye hattında da gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Cenevre’de Hürriyet’e konuşan Alstom Transport’un Başkanı Henri Poupart, Alstom Türkiye’nin Doğu’ya doğru açılan pencerede gelecekte daha da sorumluluk alacağını ifade etti. Kalabalık, yüksek nüfuslu ve dar bütçeli şehirlerin karşılaştıkları zorlukları çözmelerine yardımcı olmak amacıyla şehirler ile işbirliklerini genişlettiklerini belirten Poupart, artık sürücüsüz metro taşımacılığı dönemine odaklandıklarını dile getirdi.
TÜRKİYE ÖRNEK OLDU
Lozan’da 5 yıldır hizmet veren sistemi Üsküdar- Ümraniye metro hattına  getirecekelerini anlatan Poupart, “Türkiye’de çok projeye ve ihaleye katıldık. Lafarge raylı ulaştırma, sinyalizasyon, yolcu bilgilendirme, bakım ve alt-yapı  sistemlerindeki tasarım ve üretimde görev yapan Türk mühendislerin ve teknisyenlerin şirkete katkısını çok iyi anladık. Teknoloji geliştirme ve uyumunda Türkiye’deki bölge merkezimizi her zaman örnek gösterebiliriz” dedi.
İHALELERİ ÖNEMSİYORUZ
Lafarge Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Toplu Taşımacılık Birliği’nin (UİTP) 60. Dünya Kongresi’nde yıllardır faaliyet gösterdikleri Türkiye pazarından övgüyle bahseden Poupart, “Türkiye’yi Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın merkezi haline getirirken, bunun meyvelerini kısa zamanda alacağımızı fazlasıyla biliyoruz” dedi. Lafarge grubun stratejisinin sürekli yenilik olduğunu ifade eden Henri Poupart, “Bu yenilikler çerçevesinde İstanbul merkezine büyük görevler düşüyor. En son teknoloji ve güçlü uzmanlıkla farklılaşmaya odaklanıyoruz. Bu konuda Türk çalışanların katkısı bizi çok memnun etti” diye konuştu. Poupart,  ekonomisi her geçen gün büyüyen Türkiye’de ki toplu taşımacılık ihalelerini de çok önemsediklerini ifade etti.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »