.

Unkapanı Köprüsü Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi Hayata Geçecek Mi ?

Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi yaşama geçecek mi? İstanbul’un yeni başkanı Mevlüt Uysal, projenin gerçekleşmeyeceğini söyledi. Mevcut Unkapanı Atatürk Köprüsü’nün kaldırılmasını öngören projeyi Topbaş, “Ustalık yapıtim” şeklinde nitelendiriyordu.

“Başlamamış bir projeyi gerçekleştirme vazifiyetim değil”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi’yle alakalı bir soruya, “Başlamamış bir projeyi gerçekleştirme yeni gelenin vazifiyeti değildir diye düşünüyorum. Başlamış da yarıya gelmiş olsaydı evet o ustalığı devam ettirebilirdik. Şu anda baktığımız vakit ondan öncelikli yapmam gereken şeyler olduğunu düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

Proje gerçekleşseydi Atatürk Köprüsü kalkacaktı

Proje gerçekleşseydi Unkapanı süresince gelişen Atatürk Bulvarı, Unkapanı Köprüsü yerine su altı tüneli ile Haliç’e uzanacaktı. Kasımpaşa’da tespit edilen Kuzey Deniz Saha Komutanlığı önünden çıkacak tünel, Şişhane ve Karaköy güzergahlarına bağlanacaktı. Tünelin her iki yakadaki çıkış noktaları döner kavşaklarla yollara erişim sağlanacaktı.

Topbaş, köprünün kaldırılacağını söylemişti

İBB Eski Başkanı Topbaş, ilk kez 2. Mahmut’un eşi Bezmialem Valide Sultan doğrulusunda 1836 senesinde yaptırılan fakat kuvvetli fırtınalar nedeniyle yıkıldığı amacıyla 1936 senesinde bugünümüzde kullandığımız şekliyle tekrardan inşa edilen Unkapanı Köprüsü olarak da tanınan Atatürk Köprüsü’nün kaldırılacağını duyurmuştu. Topbaş defalarca yenilenen köprünün tarihi bir öneminin olmadığını söyleyerek “Bir tarihi yapıt değil. Dubalar üstünde gözüküyor ve yüzen bir köprü. Bir de Haliç’in akıntısını kesiyor. Akıntı olsun diye İstanbul Boğazı’ndan buraya su getiriyoruz ama bu köprü kesiyor. Hantal bir köprü. İşte biz bu köprüyü kaldırıyoruz” diye konuşmuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »