.

UNESCO, Selimiye Camii’nin alanını yeniden düzenleyecek meydan projesini onayladı

UNESCO, Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Selimiye Camii ve Külliyesi’nin bulunduğu alanı yeniden düzenlemeyi amaçlayan meydan projesini onayladı.

Osmanlı’nın en önemli mimari yapılarından biri olan Selimiye Camii’nin içinde yer aldığı alan yenilenecek. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, projenin kurul tarafından olumlu karşılandığını ve Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Edirne’ye geleceğini söyledi.
Sedefçi, “Proje Anıtlar Yüksek Kurulu’nda görüşülecek. Kurulda proje uygun görülürse, büyük ihtimalle mart ayına kadar ihalesini yaparak kazmayı vuracağız. Eylül ayı sonuna kadar da Selimiye Meydanı’nı Selimiye’ye yakışır hale getireceğiz. Bunun da müjdesini sizinle paylaşmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Başkan Sedefçi, belediye olarak Selimiye ve Eski Camii’nin halılarının kuru temizlemesini yaptırdıklarını belirtti. İki caminin halılarının temizlik bedelini kendilerinin ödediğini aktaran Sedefçi, daha önce de Selimiye Camii’ne 4 adet gül kokusu püskürten cihaz yerleştirdiklerini ifade etti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »