.

Tuzla sahile metro müjdesi!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde vatandaşlarına metro müjdesi verdi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde vatandaşlarına müjde verdi.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi konferans salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile beraber katılan Başkan Şadi Yazıcı, mahalle özelinde başta düzenleme olmak üzere bütün hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahiline Metro Müjdesi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, inşaat çalışmaları devam eden metronun Tuzla Belediyesi-Yayla Mahallesi-Tuzla sahil güzergahıyla Tuzla sahiline kadar devam edeceğini müjdeledi.

Başkan Yazıcı, “Kadıköy’de başlayan metro, Tuzla’ya kadar gelecek. Kaymakamlık ve Tuzla Belediyesi arasındaki alanda metro istasyonu, üstünde park ve yer altında 5 katlı, asansörlü, 1077 vasıta kapasiteli otopark inşaatı devam ediyor. Metro, Ayrılıkçeşme’nin sonrasında Tuzla Belediyesi durağında Marmaray ile buluşuyor. Bu buluşma, Tuzla amacıyla bir ayrıcalık. Metro, Tuzla Belediyesi durağından Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahil istasyonları ile sahile kadar inecek. Metronun Tuzla’ya kadar gelmesi bizim amacıyla büyük bir kazanım oldu” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, aynı güzergahta yapımı planlanan havaray hattından ise yüksek maliyet nedeniyle vazgeçildiğini belirtti. Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nden Tuzla sahiline 4,5 kilometrelik Havaray yerine 3 kilometre uzunluğunda metro yapılacak. İBB’ye öneri ettik, onaylandı ve projesi hazırlanıyor” dedi.

Tuzla Belediyesi


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »