.

Türkler Meksika Vizesini İnternetten Ücretsiz Olarak Alacak

Meksika’nın Türk vatandaşlara uyguladığı vize rejimi tamamen değişti. Türkler artık 30 gün geçerli tek giriş Meksika vizelerini internetten ücretsiz olarak alabilecek.Meksika

Turizm, iş veya eğitim amacıyla Meksika’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, vizelerini internetten ücretsiz olarak alabilecekler.

Akşam’dan Volkan Yanardağ’ın haberine göre, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto’nun Türkiye ziyareti sırasında yapılan görüşmeler sonucunda Meksika, Türkiye için vize rejimini yumulattı. Yeni uygulamaya göre; havayoluyla turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya seyahat edecek Türk vatandaşları 30 gün geçerli tek giriş vizelerini internet üzerinden harçsız olarak alabilecekler.  Ancak başvuran kişinin havayolu şirketine aldığı elektronik vizeyi onaylatması gerekecek. Eğer havayolu şirketi bu elektronik vizeyi kabul etmezse uçağa binmesine izin verilmeyecek.

Her yıl yaklaşık 5 bin Türk vatandaşının ziyaret ettiği Meksika’ya Türk Hava Yolları’ndan doğrudan uçuş başlatmak için çalışmalar yapılıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar