.

Türkiye’nin Ödüllü Sosyal Sorumluluk Projesi ‘SosyalBen’ Sinop’da

Bahçeşehir Üniversitesi’nin gönüllü öğrencilerinden oluşan, SosyalBen Sosyal Sorumluluk Derneği, ekonomik açıdan geri kalmış bölgelerde çocukların sosyal becerilerini geliştirmek için büyük çaba harcıyor. sosyalben

Sinop’un Türkeli ilçesindeki Helaldı İÖO’da 200 öğrenci ile 5 gün boyunca çeşitli sanatsal ve kültürel etkinlikte bulunacak olan gönüllüler, yine birçok çocuğun gönlünü kazanacak. Sosyal eğitimler boyunca BNP Bank sponsorlugunda SosyalBen teknoloji sınıfı ve Uğur dershanelerinin 45.yıl 45 kütüphane projesi kapsamında Uğur kütüphanesi açılısı gerçekleştirilecek.

Bu anlamlı ve önemliğe açılışa en büyük destek ise Show tv Pis Yedili dizi oyuncularından geldi. SosyalBen’in en büyük özelliği tamamı gönüllü üniversite öğrencilerilerinden oluşan SosyalBen ekibi, 7 ila 13 yaş arası çocuklara resim, müzik, dans, fotoğraf, tiyatro, satranç, teknoloji, masa tenisi, takı tasarımı gibi atölye eğitimleri veriyor.

Şanlıurfa, Giresun, Çorum ve Üsküp gibi şehirlerde yüzlerce çocuğa ulaşarak sömestr ve yaz tatillerinde atölyeler açan SosyalBen Derneği’ndeki gönüllü öğrenciler, giderleri çocukların eğitimine önem veren gönüllü sponsorlar tarafından karşılanıyor.

29 Ekim Salı gunu 5 gün boyunca öğrendiklerini sergilemek için gönüllüler ve öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sergilenecek. Gösteriye Pis Yedili başrol oyuncuları Melis Babadağ ve Burak Alkaş’ın katılımı da ayrı bir renk katacak.

SosyalBen ekibi,  çocukları sadece kendi gelecegi olarak görmüyor, sonraki nesillerin de daha mutlu ve sağlıklı olmasını istiyor. SosyalBen ekibi, kendileri ile aynı hissi taşıyan herkesi destek olmaya bekliyor. SosyalBen, Bahçeşehir’den çıkıp başka üniversitelere de yayılmış durumda. 15 devlet ve vakıf üniversitesinde SosyalBen’in şubeleri var. Ekip, projeleri sayesinde bugüne kadar 9 ödül kazandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »