.

Türkiye’nin iki ana pazarına ‘Gezi’ çıkarması yaptı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Gezi parkı olayları sonrasında Türkiye imajını düzeltmek için yaptıkları çalışmaları anlattı.Abdurrahman Arıcı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gezi Parkı’ndaki olaylar sonrasında dış basında yankılanan haberler üzerine harekete geçti. Müsteşar Özgür Özaslan liderliğindeki heyet, Rusya ve Almanya’daki turizmcilerle görüştü. Heyet önce Rusya’yı daha sonra Almanya’yı ziyaret etti.

Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, verdiği demeçte son olayları değerlendirdi.

İlk dört aya bakıldığında kişi bazında yüzde 18’lik bir artışın yaşandığını belirten Arıcı, ancak istenmeyen olaylar nedeniyle turizm sektörünün yara aldığını söyledi.
Türkiye’de güvenlik bakımından endişelenecek birşey olmadığını vurgulayan Arıcı, dünya basınında olayların kötü bir şekilde yankı bulduğunu anlattı.
Bunun için bir imaj kampanyası başlattıklarını kaydeden Arıcı, Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan başkanlığındaki heyetin Türkiye’nin iki ana pazarı Almanya ve Rusya’da bulunacağını söyledi. Bakanlık heyetinin oradaki tanıtma müşavirleriyle birlikte çalışmalar yaptıklarını belirten Arıcı, “Tur operatörleriyle ve diğer kesimlerle görüşülüp, bu imajı düzeltmek için çalışmalarda bulunuyoruz” dedi.

İSTANBULLU OTELCİLERLE KONUŞACAĞIZ

Taksim çevresindeki otellerde de sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Arıcı, “Kendileriyle de oturup konuşacağız. Türkiye Cumhuriyeti üzerine düşeni yapacaktır. İstanbul, bu gibi olaylarla imajının bozulacağı bir kent değil. Bu olaylarla bu imajını zedeleyemez diye düşünüyorum” diye konuştu.

OTELLER SAĞLIK KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİR

Arıcı, bazı otellerin göstericilere kapılarını açtıklarını hatırlatmamız üzerine şu yanıtı verdi:

“Hangi amaçla açtıklarını bilemiyoruz. İnsanlara sağlık konusunda yardımcı olunabilir. Ben de hekimim. Uçakta ya da başka bir yerde sağlıklı ilgili bir sorun olduğunda yardımcı olmaya çalışırım. Oradaki insanlar da o amaçla açmıştır.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »