.

Türkiye’den 8 ilçe “sakin şehir” ünvanı aldı

Sakin Şehirler örgütlenmesine Seferihisar,Akyaka, Gökçeada, Yenipazar, Taraklı ilçelerinden sonra Vize, Perşembe ve Yalvaç ilçeleri de eklendi.

Avrupa’da 25 ülkeden 150 küçük nüfuslu kentin üyesi olduğu “Sakin Şehirler” örgütlenmesine Türkiye’den Kırklareli’nin Vize, Ordu’nun Perşembe ve Isparta’nın Yalvaç ilçeleri de eklendi. Türkiye’den ilk katılan İzmir’in Seferihisar ilçesi olmuştu. Seferihisar, Akyaka, Gökçeada, Yenipazar, Taraklı ve son olarak eklenen ilçelerle birlikte sakin şehirler sayısı 8’e yükseldi.

İtalya Novellara kentinde düzenlenen Cittaslow Genel Kuruluna katılan Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı ve Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram sertifikalarını aldı. Gelecek yıl Cittaslow Genelkurulu’na Seferihisar ilçesi ev sahipliği yapacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »