.

Türkiye’de Konut Alacak Ruslara Sberbank’tan 0 Faizli Konut Kredisi

Kısa süre önce Dernizbank’ı satın alan Sberbank, Türkiye’de konut satın almak isteyen Ruslara faizsiz konut kredisi verecek.

Denizbank‘ı satın alması ie gündeme gelen Sberbank, Türk ekonomisiine katkı sağlayacak yeni bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor. Buna göre Türkiye’de Denizbank üzerinden Rusya vatandaşlarına konut kredisi kullandırılması ve Sberbabk kredi kartlarıyla nakit parada faizin sıfırlanması gibi önemli adımlar atılacak.
Kommersant gazetesine konuşan Sberbank Başkan Yardımcısı Sergey Gorkov, Sberbank’ın yurtdışındaki iki bankası Denizbank ve Volksbank kanalıyla yeni bir hizmet başlatacağını söyledi. Buna göre, Rusya’da Sberbank kartıyla yurtdışında bu iki bankadan nakit çekilirken faiz ödenmeyecek. Yani Citibank ve Uni Credit Bank gibi dünya devlerinin uygulamasına Sberbank da geçecek.
Bu yolla özellikle turistlerin yurtdışındaki harcamalarından daha fazla pay almak isteyen banka, ayrıca yine yurtdışındaki bankaları üzerinden konut kredisi sağlamayı planlıyor. Böylece Sberbank, yurtdışında faizsiz nakit sağlayarak kendine çektiği müşterilere konut kredisi pazarlayarak kaybı kazanca çevirme niyetinde. Bu projede hedef özellikle Türkiye, Çekya ve Hırvatistan.
Dergey Gorkov, Rus resmi veilrerine göre 2,6 milyon Rusyalı turistin Türkiye’de tatil yaptığını ve ortada değerlendirilecek büyük bir potanisyel olduğunu vurguladı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »