.

Türkiye’de Devremülk Satışı Patladı

Hurriyetemlak.com’dan alınan verilere göre satılık devremülk sayısı 1 yılda yüzde 95 arttı.Devremülk Körfez ülkelerinin Türkiye’ye olan merakının artması devremülk satışlarını da hareketlendirdi. Öyle ki, 2013 yılında 2012’ye göre yüzde 95 daha fazla Satılık devremülk ilanı yayınlandı.

Özellikle termal bölgelere talebin fazla olduğu devremülk sistemini daha çok aileler tercih ediyor.

Hurriyetemlak.com’dan alınan verilere göre; İstanbul’da Satılık devremülk satışı 1 yılda yüzde 95, Ankara’da yüzde 90, İzmir’de yüzde 120, Balıkesir’de yüzde 80, Yalova’da ise yüzde 128 oranında artış gösterdi.

Yazlık bölgelerde artış yüzde 100’ü geçti

Talebin çok olduğu yazlık beldelerin toplandığı Muğla’da satılık devremülk ilanları bir önceki yıla göre yüzde 139 artarken; Aydın’da yüzde 97, Antalya’da yüzde 98 arttı.

Bir mülke ait kullanım haklarını belirlenmiş özel bir şekilde kullanılması için oluşturulan devremülk sistemi, Kat Mülkiyeti olarak bilinen kullanım hakkını birden fazla bölüme ayırarak dağıtılmasıyla ortaya çıkıyor. aylaşanlara mülkiyetin tüm özelliklerini kullanmak için belirli bir süre (genellikle her yıl hemen hemen aynı tarihlerde, bir hafta gibi) ayrılıyor. Bölümlere sahip olanlar, temelde Mülkiyet için aynı oranda hak talep edebiliyor, bu kullanma haklarını kiraya verebiliyor ya da kendileri kullanıp, kullandırabiliyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Emlak Konut kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »