.

Türkiye Rus turist sayısını yüzde 32 artırdı

Seyahat sitesi Momondo, turistlerin bu sezonki tercihleriyle ilgili verileri yayımladı. Buna göre Rusyalı turistlerin bu site üzerinden en fazla uçak bileti araması yaptığı ülke İspanya. Bu ülkeyi Yunanistan ve İtalya izliyor.rus turistler

Kommersant FM’e konuşan Momondo şirketi temsilcisi İrina Ryabovol, “Rusyalıların seyahat tercihleri bu sene ciddi şekilde değişti. İlk 10 destinasyon istikrarını korurken, süprizler de oldu. Kıbrıs, muhtelemen ekonomik krizden dolayı 12 basamak geriledi. Ukrayna‘ya olan talep de biraz azaldı. Karadağ ise beklenmedik şekilde ilk beşe girdi” dedi.

Tur operatörleri ile bireysel seyahatlerin verilerinin çok farklılık gösterdiğini hatırlatan uzmanlar, “Arap Baharı” sonrası Mısır‘a olan Turist akışındaki artışın sürdüğüne işaret ediyor.

“1001 Tur” şirketinin yetkilisi Oksana Volkanova, “Bizde bu sene de öncelik değişmedi. En fazla satış Türkiye’ye yapılıyor. Genelde aileler bu ülkeyi tercih ediyor. İkinci sıradaki İspanya’ya satışlar yüzde olarak çok yükseldi. Bu ülkeye standart turların fiyatlarında geçen seneye göre çok ciddi düşüş yaşandı” şeklinde bilgi verdi.

Geçen sene nisan ayında Rusya‘dan Türkiye’ye giden Turist sayısı 2011 Nisan ayında göre yüzde 11 azalırken, bu sene aynı dönemde Türkiye’ye giden Rusyalı turist sayısı yüzde 32 arttı.

Kommersant’a bilgi veren tur operatörleri, genel anlamda sezonun durgun başladığını, talebin beklenenden az olduğunu söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar