.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda Aware Racing’den muhteşem final

Uluhan Grup’un sponsorluğunda kurulan Türkiye’nin ilk profesyonel motorsiklet takımı Aware Racing, Türkiye Pist Şampiyonası’nın son ayağında muhteşem bir final yaparak üç dalda birden birinciliğine ulaştı. Genel klasmanda ise Aware Racing iki şampiyonluk elde etti.

Türkiye’nin ilk profesyonel motorsiklet takımı Aware Racing, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilen Türkiye Pist Şampiyonası son ayağında büyük bir başarıya imza attı. İstanbul Park‘ta düzenlenen organizasyonun son ayağında Aware Racing adına yarışan Toprak Razgatlıoğlu 600 cc A sınıfında, Ahmet Koçyiğit 600 cc B sınıfında, İbrahim Yıldız ise 600 cc C sınıfında birinci oldular.

 

Şampiyonların takımı

Dünyanın en zorlu ve en önemli pistleri arasında gösterilen İstanbul Park‘ta düzenlenen şampiyonanın son ayağı birbirinden zevkli ve çekişmeli yarışlara sahne oldu. Türk pilotların yanı sıra Belçika, Sırbistan, Yunanistan ve Bulgaristan’tan gelen yarışmacıların kupa mücadelesi finalinde, genel klasman itibariyle Aware Racing takımından Toprak Razgatlıoğlu 600 cc A sınıfında, Ahmet Koçyiğit 600 cc B sınıfında şampiyon oldular.

 

Aware Racing‘in şampiyon sporcularından Ali Durmaz ise 1000 cc C sınıfında yarışırken talihsiz bir kaza geçirdi. Kazaya rağmen yedek motorla yarışa devam eden Ali Durmaz, yarışı başarıyla tamamlayarak gerek takımı Aware Racing gerekse spor ruhu adına azim ve kararlılık örneği sergiledi.

 

Sırada dünya başarıları var

Türkiye Motorsiklet Şampiyonası‘nda İstanbul Park pist rekorunu 2:02 saniye ile kıran 16 yaşındaki Aware Racing sporcusu Toprak Razgatlıoğlu ile yine 16 yaşındaki bir diğer genç yetenek Nazım Agus, 4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında İspanya Albecete’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

 

Doru Motor – Aware Racing Team, Doru Motor Sporları bünyesinde kuruldu. Doru Motor Sporları, Türkiye’de de dünya standartlarında motor takımı oluşturulabileceği fikriyle yola çıkarak Türkiye’nin ilk tam profesyonel motor yarış ekibi Aware Racing Team’in temellerini attı. Doru Motor Sporları‘nın, uluslararası arenanın ölçülerini hedef alarak gelişmiş teknoloji ürünü ekipmanlarla pistlere çıkardığı Aware Racing Team, motor yarışlarının olmazsa olmaz üç öğesini ilke olarak benimsedi: Doğru Zaman, Doğru Yer, Tam Donanım. “Güvenli Sürüş” misyonuyla hareket eden Doru Motor Sporları, yüzde 100 güvenli ve kaliteli ekipmanla yarışıyor, Aware Racing Team ile motor yarışları dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar