.

Türkiye Müteahhitler Birliği’ne Yeşil Merkez

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yeni genel merkez binası yeşil bina kriterlerine göre inşa edildi.Türkiye Müteahhitler Birliği

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’nin yeni genel merkez binası  LEED GOLD Sertifikası’na aday.  Yeni bina, bir ‘entegre tasarım’ örneği olarak da sektörü bir adım daha ileriye taşıyor. Bugüne kadar bilinen yeşil bina teknolojilerini bir adım daha ileriye taşıyacak olan labirent sistemi de Türkiye’de ilk kez kullanılıyor.

Ekolojik bina yaptı
Yazın gece ve gündüz arasındaki soğukluk farkını ve kışın toprak zeminin belli bir derinliğinde yıl boyu sabit olan sıcaklığı kullanarak soğutma ve ısıtmadaki enerji tüketimini minimize eden labirent sistemine sahip olan proje,  standart binalara oranla yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu sağlayan diğer ekolojik uygulamaları ile dikkat çekiyor.
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Emin Sazak projeye ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Bir kurumun genel merkezi o kurumun kişiliğini ve ruhunu yansıtır.
Bu nedenle Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yeni genel merkez binasını sürdürülebilirlik değerlerimizi yansıtan ilkelerimiz doğrultusunda projelendirdik” dedi.
Sazak, “Ayrıca her yıl milyarca dolar enerji ithalatı yapan Türkiye’nin enerji ihtiyacını azaltacak projelere ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve düşük karbon emisyonlu projelerin gerçekleşmesinde yönetim binamızla bir örnek yaratmayı hedefliyoruz.
Projemizin bir diğer önemli özelliği de tüm malzeme ve danışmanlık süreçlerinde azami ölçüde yerli imalat ve insan gücüyle çalışmış olmamızdır” diye konuştu.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar