.

‘Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013’ 19-20 Haziran’da

Bu yıl 18’incisi gerçekleştirilecek Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013’te inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve ilgili makinelere yönelik 130 ülkeden 2 bin 800 iş adamının, 20 bin iş görüşmesi gerçekleştirmesi bekleniyor.TUSKON

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile 19*10 Haziran tarihlerinde,  inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve ilgili makinelere yönelik “Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013” programı gerçekleştirilecek.
TUSKON’dan yapılan açıklamaya göre, 19 – 20 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak 18. Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü  2013 programında 130 ülkeden 2 bin 800 iş adamının, 20 bin iş görüşmesi gerçekleştirmesi bekleniyor.
Yeni pazar imkânları
Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’ne bu sene ilk defa Afrika’da Cape Verde, Seyşeller, Gine Bissau, Botswana ve Cibuti’den, Latin Amerika’da Venezuela ve Panama’dan katılım sağlanacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen TUSKON Başkanı Rızanur Meral, bu yıl 18’incisi düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nün çalışmaları için yaklaşık 140 ülkeye gidildiğini, tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildiğini belirtti.
Ticaret köprüleriyle yurt dışındaki iş insanlarıyla Türk iş insanları arasında ticaret ve yatırım ilişkileri kurulmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini kaydeden Meral, “Yeni pazarlara, yeni yatırım ve ticaret fırsatlarına iş adamlarımızın yelken açabilmelerini ve Türk iş dünyasının çok fazla farkında olmadığı bölgelerden iş insanlarını ülkemize davet ederek Türk iş insanlarıyla buluşmalarına ve Türkiye’nin onlara sunabileceği fırsatları değerlendirmelerine imkan sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘Turİzme katkısı var’
Dünya Ticaret Köprüsü’nün başta İstanbul olmak üzere turizme de önemli katkı sağladığına işaret eden Meral, ticaret köprüsü etkinlikleri sayesinde başta Afrika olmak üzere pek çok ülkede tarım, hayvancılık, gıda, madencilik, inşaat, mobilya, plastik, enerji, demir çelik gibi alanlarda önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerine de dikkat çekti.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar