.

Türk şirketleri, Türkmenistan’da inşaat lideri

Türk şirketleri geçen sene Türkmenistan’da 4 milyar 980 milyon dolarlık proje alırken, bu sene üstlenilen 30’a yakın proje bedeli de 5 milyar dolar oldu.Türkmenistan

Türk şirketleri hastane, idari binalar, konut, köprüler, gemi, tatil merkezleri, otel, petrol platformu, elektrik nakil hatları gibi çeşitli projeler üstlendi. Sadece bir Türk İnşaat şirketinin ihalesini kazandığı Aşkabat Havaalanı inşaatı projesi, 2 milyar 253 milyon dolar tutarı ile Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında bir kalemde aldığı en büyük proje olarak da kayıtlara geçti.

Türk müteahhitler Türkmenistan’da ülkenin bağımsızlığını kazandığı 1992 yılından beri ise 34 milyar 145 milyon dolarlık iş yaptılar.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »