.

Türk konut sektörünü tanıtmak için dünya turuna çıkacaklar

Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetkin, GYODER ve Başbakanlık Yatırım Ajansı, mütekabiliyet yasasını ve Türk konut sektörünü yabancı yatırımcılara tanıtmak için dünya turuna çıkacak.

Mütekabiliyet Yasası‘nın yürülüğe girmesinin ardından yabancıya mülk satışının önünün açılması, Türk inşaat sektörününün yabancıya konut satışına odaklanmasını sağladı. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Başbakanlık Yatırım Ajansı, Türk inşaat projelerini dünyada tanıtmak amacıyla işbirliğine girrek mütekabiliyeti yabancılara anlatmak için dünya turuna çıkıyor.

Projenin ilk durağı olan ‘Cityspace Global Dubai’ fuarında tanıtım turunun detaylarını açıklayan Emlak Konut eski Genel Müdürü ve Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Türkiye’nin tanıtılması ve sektörün canlanması adına bu projeye büyük önem verdiklerini söyledi.

8 Kasım’da Londra’dan başlıyor
Dubai’de başlayan tanıtım turunun, dünya çapında birçok ülkede devam edeceğini ifade eden Feyzullah Yetgin “İlk alıştırma turuna Dubai’de başladık. 8 Kasım’da ise projeye tam anlamı ile Londra’da start vereceğiz. Başbakanlık Yatırım Ajansı ile birlikte Türkiye’yi ve gayrimenkul sektörünü yabancılara anlatacağız. Dünyanın en büyük fonları ve şirket başkanları bu organizasyonlarda olacak. GYODER bu tanıtım turları ile Türkiye’nin gayrimenkul sektörünün tanıtımı açısından büyük rol oynayacak. Tanıtım turlarına Londra’dan sonra Hong Kong, Singapur, Katar ve Malezya olarak devam edeceğiz. Bu girişimler ile önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türkiye ekonomisine 15 milyar dolarlık kaynak kazandıracağız” dedi.
Tarlabaşı’nda fiyatlar belli oldu
Çalık Gayrimenkul olarak Beyoğlu Tarlabaşı’nda gerçekleştirdikleri dönüşüm projesi kapsamında hiçbir sıkıntı yaşanmadığını ve aksine projenin hızla ilerlediğini belirten Yetgin, satışların kısa süre içinde başlayacağını söyledi. Projede ofis fiyatlarının metrekaresinin 7-8 bin lira arasında değiştiğini kaydeden Yetgin, konut fiyatlarının ise bu rakamın biraz daha altında olacağını söyledi. Taksim ve İstiklal kesiminde yaşayan insanları hedef müşteri olarak gördüklerini belirten Yetgin “Galata, Tarlabaşı, İstiklal gibi lokasyonlarda yaşamak isteyen bir kesim var. Müşteri kitlemizi bu kesim oluşturacak” diye konuştu.
Günde 200 Arap’ın Ziyaret ettiği proje
Aşçıoğlu İnşaat ile birlikte Mecidiyeköy’deki tarihi likör fabrikasının da içinde bulunduğu 24 bin metrekare araziyi satın alan ve daha sonra tüm hisseleri toplayarak en büyük ortak olan İsviçreli yatırım fonu Viatrans, Meydanbey İnşaat ile kurduğu Ortak Girişim Grubu ve Emlak Konut işbirliğiyle başladığı projeyi, ilk kez Dubai’de sergiledi. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Üyesi Polat Gülman, proje ile ilgili şunları söyledi: “31 Ekim’de projeyi satışa çıkarıyoruz. Toplamda 260 daire var. 210 odalı otel var. Bir de iki bloğun altında yer alan her katın 4.500 metrekare büyüklüğe sahip ofis var. Projemiz fuarda çok iyi talep gördü. Emlak Konut’un güvenilirliği bize avantaj sağlıyor. Günde 200 Arap yatırımcı projemiz ile ilgilendi, fiyat sordu.” Tahincioğlu Gayrimenkul de fuarda, bir ay sonra teslim edilecek Nidakule Göztepe, Büyükdere Caddesi üzerinde yeni yapılacak olan Nidakule Levent ve İçerenköy’deki ofis projesi Palladium Tower’ı tanıttı.
 Star

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar