.

Türk Diyanet Vakıf-sen Camiler Ve Din Görevlileri Haftasını Kutladı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Şubesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinlikle kutladı.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Şubesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinlikle kutladı.

Din hizmetinin yürütüldüğü mekan camiler ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimizin önem ve ehemmiyetini hatırlamak üzere her yılın Ekim ayının ilk haftası 2003 yılından bu yana ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ olarak kutlanmakta olduğunu belirten Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Şube Başkanı Nadir Baylar, “Camilerimizin ve Din Görevlilerimizin anıldığığı bu haftayı en içten dilek ve temennilerimizle kutluyoruz. Bu haftanın, ülkemiz, milletimiz ve değerli meslektaşlarımız için hayırlı ve başarılı hizmetlere vesile olmasını Canab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi.

Camilerin düzenli olarak temizliğinin yapılmasından dolayı Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tüm din görevlileri arkadaşları adına teşekkür eden Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Şube Başkanı Nadir Baylar, “Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekanlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlanmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alndığı mekandır. Vatanımızın her köşesinde ve yurtdışında en zor şartlarda insanlarımıza hizmet eden cefakar din görevlilerinin problemlerinin gündeme gelmesi ve çözüm yollarının bulunması açısından bu hafta önem taşımaktadır” diye konuştu.

İmam deyince ‘Devletin namaz kıldırma memuru’ şeklindeki aşağılayıcı anlayışı çürütmenin en önemli görevlerinden olduğunu kaydeden Baylar, “Dini ve sosyal hayatımızın ayrılmaz parçası olan Diyanet İşleri Başkanlığımız mensuplarının Camiler ve Din görevlileri Haftasını kutlar, haftanın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan dileriz. Ebediyete göç etmiş hocalarımı ve büyüklerimizi rahmet ve şükranla yad eder, emekli olan hocalarımızı ve büyüklerimizi rahmet ve şükranla yad eder, emekli olan hocalarımıza aileleriyle sağlık, huzur, mutluluk dolu bir hayat sürmelerini, görevde bulunan meslektaşlarımıza sıhhat ve huzur içerisinde başarılı hizmetler niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar