.

Turizm Sektörü, Kredi Kartı Düzenlemesinden Muaf

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, turizm sektörünün yeni kredi kartı düzenlemesinden muaf tutulacağını açıkladı.Kredi Kartı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, BDDK Başkanı Mukim Öztekin’le görüştüklerini ve turizm sektörünün, kredi kartına taksit sınırlaması getirecek uygulamadan muaf olmasına kanaat getirdiklerini açıkladı.
Milliyet’ten Fehim Genç’in haberine göre, erken rezervasyon sistemi sayesinde turizm sektörünün yeni kredi kartı uyguılamasının dışında bırakılmasıan karar verildi.

Ulusoy konuyla ilgili şunları söyledi:

“BDDK Başkanı’yla yaptığımız görüşmede kendisine, (Kredi kartları konusunda bir tasarruf yaparsanız sektör olarak tasarruf yapmayı prensip sayarız ama biz zaten tasarruf yapıyoruz) dedik. Nasıl tasarruf yaptığımızı sorunca da şöyle açıkladık: Erken rezervasyon kasım ayında başlıyor. Temmuz ayına kadar vatandaş 8 ay parasını ödüyor. Tatil yaptıktan sonra ise kalan parayı 4 sadece ödüyor. Dolayısıyla zaten tasarruf yapa yapa oraya getiriyoruz.”

Kredi kartıan taksit sınırlaması getirilmesi durumunda küçük firmaların ciddi zarar göreceğini ifade eden Ulusoy, şöyle devam etti:
“BDDK Başkanı’na, bizi merdiven altı ticarete zorlamayın, dedik. Taksit kararı çıkarsa büyük firmalara imkan tanırsınız, küçük firmalar ölür. Bu karar çıkarsa vatandaş ikinci konutlara (yazlıklar) yönelir. Biz ikinci konutlardan kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Selimpaşa, Kumburgaz, Şile, Kilyos yazlıkla doldu. Kuşadası’nda 20 katlı, Fethiye, Marmaris Bodrum’da 15 katlı binalar yapıldı. Biz atıl konutları kiraya vermeye, mali sisteme sokmaya çalışıyoruz. Kendisi, bizleri dinleyip, (Kanaatim turizmin bu düzenleme dışında tutulması) dedi.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları:
Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »