.

Turizm Gelirleri Yüzde 22,8 Arttı

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2013 yılının 2. çeyreğinde Türkiye’nin turizm geliri yüzde 22,8 oranında artarak 8.7 milyar dolara ulaştı.Turizm

Turizm gelirleri yılın ikinci çeyreğinde patlama yaparak bir önceki yılın aynı dönemine göre, yüzde 22,8 arttı.

Türkiye’de turizm gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22,8 artışla 8.7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İstatistk Kurumu, ikinci çeyrek turizm istatistiklerini açıkladı. Turizm gelirinin yüzde 84,6’sı yabancı ziyaretçilerden, yüzde 15,4’ü ise yurtdışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi.

KİŞİBAŞI 835 DOLAR HARCANDI

Bu çeyrekte yabancıların ortalama harcaması 766 dolar, yurtdışında ikamet eden vatandaşların ortalama harcaması ise 1.335 dolar oldu. Ziyaretçilerin kişi başına ortalama harcaması ise 825 dolar olarak hesaplandı.

10.5 MİLYON ZİYARETÇİ

Ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,8 arttı. Ülkemizden çıkış yapan ziyaretçi sayısı ikinci çeyrekte yüzde 12,8 artarak 10.5 milyon kişi oldu. Bunların 9.5 milyonunu yabancılar, 994 binini ise yurtdışında ikamet eden vatandaşlar oluşturdu.

1.8 MİLYON VATANDAŞ YURTDIŞINA ÇIKTI

Bu çeyrekte yurt dışını ziyaret eden vatandaş sayısı da bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 8,8 artarak 1.8 milyon kişi oldu. Bunların kişi başı ortalama harcaması 701 dolar olarak gerçekleşti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »