.

Turisti şehir merkezine çekecek projeler şart

ATSO Başkanı Davut Çetin, turistin şehir merkezine çekilmesi amacıyla yeni projelere gereksinim olduğunu söyledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya ticaretindeki yapısal problemlerin biran evvelce çok yönlü olarak masaya yatırılması gerekliliğini söyledi. Çetin, ATSO olarak turisti şehir merkezine çekmek amacıyla yürüttükleri çalışma ve projeleri anlattı. Çetin, “Kent merkezi cazibe kazansın, şehir kültürü gelişsin, ticarette gelişsin diye odamızın eski binasını özellikleri itibariyle Türkiye genelinde fark yaratan bir Kültür Sanat Merkezi olarak tekrardan inşa ettik. Bu merkezde bugüne kadar Picasso, Andy Warhol gibi dünya genelinde isimlerin eserlerine ev sahipliği yaptık. Halen de çok mühim sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz” diye konuştu.

ATSO KALEİÇİ EVİ AÇILDI
Dünyanın en mühim turizm şehirlerinde, tarihi şehir merkezlerinin turistik cazibe öğeyi olarak sunulduğunu altını çizen Çetin, ATSO olarak Kaleiçi’ndeki metruk durumdaki tarihi binayı satın alıp restore ettirerek, iş dünyasının ve misafirlerinin hizmetine sunduklarını söyledi. Çetin, “Antalya’mızın da 2 bin senelik geçmişe uzanan bir tarihi ‘Kaleiçi’ var. Bu hazineyi en doğru şekilde kullanmamız gerekiyor” diye konuştu. Davut Çetin, ticarete canlılık kazandırmak amacıyla ikinci kez Antalya Alışveriş Festivali’ni düzenlediklerini belirtti.

RADİKAL ADIMLAR
Daha etkili neticeler amacıyla radikal adımlar atılması gerekliliğinin altını çizen Çetin, “Antalya ticaretindeki yapısal problemlerin masaya yatırılması gerekiyor. Bu problemlerin büyük bir alanı bütün Türkiye’deki ticari yapının da sorunlarıdır. Kentimizin ve ülkemizdeki bütün illerin ticari alan planlaması, AVM planlaması, mahalle planlaması, cadde planlaması, işyeri ruhsatları mevzuatı, otopark ve park kültürü, işyerlerinin uyması gereken kriterle, masaya yatırılmalı. Herkes radikal adımlar atmalı” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar