.

TUR OPERATÖRLÜĞÜNDE ALMANYA ÖNE ÇIKACAK

Grubun tur operatörlüğü faaliyetleri İngiltere’deki TUI Travel Plc eliyle yürütülüyor.

TUI Denetim Kurulu Başkanı Klaus Mangold, İngiltere-Almanya arasındaki iki başlılığı, Almanya lehine değiştirmek istiyor.

Mangold, “Yönetim değişikilği ile TUI AG’ye yeni canlılık getireceğiz ve bunu Hannover’den yola çıkarak yapacağız” dedi.

TUI’nin bugüne kadar Almanya borsasında kayıtlı TUI AG ve Londra borsasında kayıtlı TUI Travel Plc tek CEO altında yönetiliyordu.

Şimdi, ‘ana şirket’ sayılan ve merkezi Hannover kentinde olan TUI AG Denetim Kurulu Başkanı Klaus Mangold, bu durumun yakında değişeceğini belirtti. Alman basınına konuşan Mangold, “İki ayrı Holding grubu ideal oluşum değildir” dedi.

Mangold, Alman ‘Hannoversche Allgemeine Zeitung’ gazetesine yaptığı açıklamada TUI AG’nin turizm faaliyetlerinin güçlendirileceğini söylerken, bunun da çoğunluk hissesine sahip oldukları İngiliz TUI Travel Plc grubunun tur operatörlüğü faaliyetlerine TUI AG’nin faaliyetleriyle birleştirilmesinde geçeceğini belirtti. Buna göre, tur operatörlüğü faaliyetlerinde her iki grup için de TUI AG karar alacak. Yani güç dengesi Hannover’e kayacak.

Bugüne kadarki durumda ise, Alman TUI AG grubu daha çok kruvaziyer turizmi ve TUI grubuna bağlı otel markalarınnı oluşturduğu konklama sektöründe faaliyet gösterirken, TUI Travel Plc, tur operatörlüğü faaliyetlerini yürütüyordu.

Grubun en büyük hissedarı Rus işadamı Aleksey Mordaşov ise geçtiğimiz günlerde grubun İngiltere’deki TUI Travel Plc şemsiyesi altında toplanması yönünde yönetime baskı yapmıştı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »