.

TUİK’DEN EMLAK SEKTÖRÜ ÜZERİNE İNANILMAZ RAKAMLAR

Hükümetin yabancı yatırımcıya sunmuş olduğu vatandaşlık üzerine Tuik tarafından yapılan çalışmaya göre emlak sektörü yatırımın zirvesinde!

Tuik Temmuz rakamlarına göre Temmuz ayı konut satış trafiğinin en yüksek alıcıları yabancılar tarafından oldu.Konut satışlarındaki %18.7 rakamı bir önceki aya göre göstermiş olduğu artışı söylemektedir.Üstelik yine bir önceki yıla oranlada %42.4 oranında arttı. En yüksek artış yabancıda Temmuz ayı konut istatistiğinde en yüksek artış, yüzde 65.3 ile yabancı satışında yaşandı. Bunda da ‘yabancı yatırımcıya vatandaşlık’ verilmesi etkili oldu. Vatandaşlık hakkı ilgi gördü Yılbaşında yürürlüğe giren ve 1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancı yatırımcıya vatandaşlık hakkı veren kanun meyvelerini vermeye devam ediyor. 5 aydır yükseliş grafiği gösteren yabancıya satış Temmuz’da tavan yaparak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Irak vatandaşları Türkiye’den 293 konut satın aldı. Bunu 248 konutla Suudi Arabistan, 142 konutla Kuveyt, 118 konutla Rusya, 76 konutla İngiltere takip etti. Birden fazla gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık verilecek mi? Bu ise bir merak konusu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler, Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »