.

Trabzon’da Kış Turizmi Atağı

Trabzon’un Kış Turizmi Master Planı’nı hazırlamak için kente giden Avusturyalı ekip Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ı makamında ziyaret etti. Trabzon'da Kış Turizmi

Kış Turizmi konusunda uzman kişilerden oluşan Avusturyalı ekip, Trabzon için Kış Turizmi Master Planı hazırlayacak..

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ‘kış turizmi Master Planı’ hazırlık için Trabzon’a gelen Avusturyalı uzmanlar Klaus Hillbrand, Wolfgang Rappold, Kurt Danksagmüller, Hubert Ramskogler’i makamında kabul etti.

Avusturyalı heyetle bir süre görüşen Vali Kızılcık, Trabzon’un Alternatif Turizm anlamında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu anlamda kış turizmi ve yayla turizminin Trabzon’un çok önemli bir parçası olduğunu ifade etti. Turizm alanında tecrübeli olan ülkelerin uzmanlarıyla ortak bir çalışma içinde olduklarını kaydeden Kızılcık, “Özellikle kış turizmi alanında tecrübeli kişilerle çalışmanın avantajlı olacağına inanıyoruz” dedi.
Trabzon’un Alternatif Turizm anlamında tarih, Kültür ve ekolojik değerler bakımından çok Zengin bir bölgede ve coğrafyada yer aldığına işaret eden Vali Kızılcık, “Kış turizminin de bu potansiyele, zenginliğe ayrı bir zenginlik katacağını düşünüyorum. Böylece yılın 12 ayı burada turizm yapma imkanı bulacağız. Uzungöl başta olmak üzere doğal güzelliklerimizi kış turizminin yapılacağı yerler olarak değerlendirip insanlığın hoşça vakit geçireceği mekanlar haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Vali Kızılcık, 20 yıldır kış turizmi faaliyetleri içerisinde bulunan ve Avusturya’da birçok kayak merkezinde üs düzey görev alan heyetin bir süre Trabzon’da bulunarak bölgenin doğal zenginlik potansiyellerini yerinde inceleyeceklerini söyledi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar