.

TOKİ’nin Sosyal Konut Üretim Oranı Yüzde 93,42 Oldu

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, TOKİ’nin 2013 yılında sosyal konut üretim oranını yüzde 85’ten yüzde 93,42’ye çıkardığını belirtti.TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel,  2013 yılında ürettiği sosyal konut miktarını yüzde 85’ten yüzde 93,42’ye çıkardığını ifade ederek, üretilen 615.000 konutun 515.348’inin sosyal konut olduğunu belirtti.

TOKİ’nin 2013 yılında sosyal konut ve sosyal donatı üretimine ağırlık verdiğini belirten Karabel, 2013’te 10,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve Konut Üretimi Seferberliği kapsamında 11 yıl içinde yapılan yatırım miktarının yaklaşık 61,5 milyar lira olduğunu açıkladı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar