.

TOKİ’nin Çinçin Konutlarına 833 Başvuru yapıldı

Toplu Konut İdaresi tarafından Ankara’nın asayiş sorunu bulunan mahallelerinden Çinçin’de hayata geçirilen 546 adet konut için toplam 833 başvuru yapıldı.Çinçin

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yoğun talep üzerine Ankara‘nın asayiş açısından sorunlu mahallelerinden, Çinçin (Gültepe)’de, “kura” ile satışa sunduğu 546 adet konuta toplam 833 başvuru yapıldı. Konutlar 22 Haziran’da gerçekleştirilecek kura çekilişi ile sahiplerini bulacak.
ANKARA, yoğun talep üzerine Ankara’nın asayiş açısından sorunlu mahallelerinden, halk arasında “Çinçin” olarak bilinen Gültepe’de, “kura” ile satışa çıkardığı konutlar ilgi gördü. Satışa sunulan 546 konuta sahip olabilmek için 833 başvuru yapıldı. Konutlar 22 Haziran’da gerçekleştirilecek kura çekilişi ile sahiplerini bulacak.
TOKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre asayiş olaylarıyla sık sık gündeme gelen Ankara’nın ilçesi Altındağ’a bağlı Gültepe Mahallesi’nde, TOKİ ve Altındağ Belediyesi işbirliğinde uygulanan kentsel dönüşümle mahallenin imajı değişti. 2006 yılında başlanan kentsel dönüşüm projesi ile bölge, dayanıksız ve çirkin yapılardan temizlendi. Yerlerine depreme dayanıklı, modern konutlar inşa edildi.
-KURA İLE SATIŞA SUNULDU-
TOKİ, inşa ettiği konutlara yoğun talep satış yöntemini de etkiledi. TOKİ yoğun ilgi üzerine konutları kura ile satışa sundu. Altındağ-Gültepe 4. etapta satışa çıkarılan 546 konutun başvuruları 14 Haziran’da sona erdi. Gültepe konutlarından satın alabilmek amacıyla 833 kişi başvuruda bulundu. Konutların hak sahipleri, Altındağ’daki Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 22 Haziran 2013’te gerçekleştirilecek kura programı ile belirlenecek.
-ÜÇ FARKLI ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNUYOR-
Satışa sunulan konutların 182’si; 98 metrekare büyüklüğünde 2+1, 364’ü; 124 metrekare büyüklüğünde 3+1 olarak planlandı. Kura yöntemi ile satışı gerçekleştirilecek konutların peşin fiyatları 98 bin TL’den başlıyor. Üç farklı ödeme seçeneği sunulan projede, yüzde 10 peşin 96 ay, yüzde 15 peşin 108 ay ve yüzde 25 peşin 120 ay ödeme seçenekleri ile satışı gerçekleştirilecek.
TOKİ ve Altındağ Belediyesi işbirliğinde Aktaş ve Gültepe bölgesinde toplam 3 bin 210 konut inşa edildi. Bu konutların 2 bin 342’si Gültepe’de, 868 Aktaş’ta yapıldı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »