.

TOKİ,kentsel dönüşümde kent mimarisini de dikkate almalı

Şehir Plancıları Odası Samsun Şube Başkanı Hüseyin Kahraman, TOKİ’nin kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirirken kent mimarisini de dikkate alması gerektiğini ifade etti.modern mimari

Şehir Plancıları Odası Samsun Şube Başkanı Hüseyin Kahraman, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen  kentsel dönüşüm projelerinde, kent mimarisinin de dikkate alınması gerektiğini belirtti.
Hüseyin Kahraman, yaptığı açıklamada, TOKİ’nin sürdürdüğü kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. TOKİ‘nin proje uyguladığı kentlere kazanım sağlarken bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini öne süren Kahraman,
“TOKİ’nin eski yapıların dönüşümünü sağlamak için hayata geçirdiği projeler güzel işlerdir. Ancak kurum, kentlerde uyguladığı projelerde ihaleleri Ankara’da gerçekleştiriyor ve ihaleyi alan firma işçisini malzemesini dışarıdan getiriyor. Kentte yer alan işletmeler ise TOKİ’nin bu projelerinden maddi anlamda yararlanamıyor.” dedi.
TOKİ, DÖNÜŞÜM ALANLARINI KENDİSİ BELİRLEMELİ
TOKİ’nin eskiye oranla inşaat teknolojisinde son derece ilerlediğini söyleyen Kahraman, kurumun planlama anlamında bağımsız hareket etmesinin eleştiri konusu olduğunu söyledi. Kahraman, “TOKİ hayata geçirdiği projelerinde talepleri değerlendirmeden bazen harekete geçebiliyor. Bu durum eleştiri konusu olabiliyor. Diğer taraftan kurum davet üzerine kentlerde projeleri hayata geçiriyor. TOKİ kentsel dönüşüm alanlarını kendisi belirlemesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar