.

TOKİ’den Tapusuz Gecekondu Sahiplerine Konut

TOKİ, dünyanın en büyük şehir dönüşüm projesi kapsamında Ankara’da tapusuz gecekondu sahipleri için konut inşa ediyor.toki

Toplu Konut İdsresi Başkanlığı (TOKİ),  Ankara‘da dünyanın en büyük şehir dönüşümü projesi kapsmaında inşasına  2010 yılında başlandığı projede, inşaatı tamamlanan bin 374 konuttan,  839 tanesini belediyeyle ilk aşamada sözleşme imzalayan vatandaşa teslim edecek.
Geri kalan 535 konut da sözleşme imzalamaya devam edenlere verilecek.” dedi. Dünyanın en büyük şehir dönüşümü projesi olma özelliğine sahip Yeni Mamak başta olmak üzere bütün proje alanlarında bu kapsamdaki vatandaşlarla Kusunlar’daki konutlar için sözleşme imzalandı. Dönüşüm kapsamında kalıp da tapulu arsası ya da tapu tahsis belgesi olmayan gecekonduların sahipleriyle enkaz bedelleri peşinata sayılmak üzere sözleşme yapıldı. Ardından bölgede konutlar inşa edildi. Bu durumda olan ve konut istemeyen vatandaşlara ise arsa seçeneği sunuldu ve tercih edenlerle 200 metrekarelik arsa sözleşmesi yapıldı.
Söz konusu konutlar, iki oda bir salon, 74,80 metrekare kullanım alanına sahip. Altyapısı ve çevre düzenlemesiyle yaşam kalitesi yüksek bir alan oluşturulurken 24 derslikli lise, 32 derslikli ilköğretim okulu, cami, kreş ve ticaret merkezi gibi sosyal donatı alanlarıyla bütün ihtiyaçları karşılayabilecek.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »