.

TOKİ’den 466 Restoresyon Projesine Kredi Desteği

TOKİ, 2005 yılından bu yana kültür varlıklarının restorasyonu için toplam 466 projeye kredi desteği sağladı.toki

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bakıma muhtaç kültür varlıklarının bakım, onarım ve restorasyonu için 2005 yılından bu yana toplam 466 projeye kredi desteği verdi.
Bugüne kadar inşa ettiği konutlarla gelir seviyesi düşük vatandaşları modern evlere kavuşturan TOKİ, bakıma muhtaç Taşınmaz kültür varlıklarını da ihmal etmiyor. Tarihin izlerini taşıyan bakıma ve onarıma muhtaç kültür varlıkları için Kredi desteği veriliyor. 2005 yılından itibaren Kredi desteği uygulamasını başlatan TOKİ, bu kapsamda 466 projeye yaklaşık 39 milyon lira kredi açtı. Bu projelerden 291’i ise tamamlandı.
İdare, Restorasyon kredisi sunarken, Kent dokusunu korumaya yönelik yerel yönetimlerin öncülüğündeki projelere de öncelik veriyor. Bakım, onarım ve Restorasyon işlemleri yapılacak tescilli Taşınmaz kültür varlıklarının, mimari ve kültürel değeri, fiziki durumu, bulunduğu çevrenin özellikleri, kullanım amacı göz önünde bulunduruluyor.
Yapılan çalışmalar kapsamında Ankara Beypazarı ve Karabük Safranbolu’daki tarihi evler, Ankara Vilayet Konağı, Adıyaman Samsat Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi, Elazığ Çarşı Mahallesi eski hükümet konağı gibi kültür varlıklarına kredi desteği verildi. Ayrıca Gaziantep Şahinbey Bayaz Han Kültür Merkezi, İstanbul Üsküdar mahkeme binası ve İstanbul Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürlüğü hizmet binası TOKİ’nin sağladığı restorasyon kredisiyle yeniden hayat bulan, tarihi değerler arasında yer alıyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »