.

TOKİ yatırımda son sürat ilerleyecek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, TOKİ’nin bir milyon konut inşa edene kadar yatırımlarını aralıksız sürdüreceğini söyledi.


TOKİ, 1 milyon konuta kadar yatırımda frene basmayacak

TOKİ Başkanı Karabel, şu ana kadar 557 bin 850 konut ürettiklerini, bir milyon barajını yakalayana kadar yatırımların aralıksız olarak devam edeceğini söyledi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, TOKİ’nin bir milyon konut inşa edene kadar yatırımlarını aralıksız sürdüreceğini söyledi. İdare’nin 557 bin 850 adet konut rakamına ulaştığına dikkat çeken Karabel, ‘Konut sorununda, konu sadece barınma sorunu şeklinde algılanmamalı; sorunun insanlarımız için temel sağlık ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, daha iyi yaşam çevrelerinin oluşturulması olarak kabul edilmelidir’ dedi. Karabel, bu bakış açısı doğrultusunda TOKİ’nin, 2012 itibarıyla 81 ilin tamamında, 800 ilçede, sosyal donatılarıyla birlikte toplam 2.451 şantiyede 557.850 konutun üretimine ulaştığını açıkladı. Karabel, 2023 yılı sonuna kadar yeni 500 bin konutluk proje hedefi olan yeni vizyonu ile çalışmalar aralıksız sürdürecektir’ diye konuştu.

19 MİLYON KONUT

TOKİ Başkanı Dünya Habitat Günü ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü; ‘Afet riskine karşı 19 milyonluk konutun yenilenmesi gerekiyor. Bu durum sektörde karar alma ve uygulama düzeyinde olan her aktörün, hepimizin görevini daha ağır ve önemli bir konuma getirmiştir. TOKİ’nin modelleriyle konut piyasasındaki nitelikli konut stokunun artmasına katkı vermeye devam edeceğini vurgulamak istiyorum’

AKŞAM


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar