.

TEOG Yerine Getirilen Sistem Emlak Hareketine Sebep Olur

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, liseye giriş sınavı olan TEOG sınavının kaldırıldıktan sonra, yerine uygulanacak sistemi açıkladı.

TEOG Yerine Gelen Sistem Emlak Hareketliliğine Sebep Olur

TEOG yerine gelecek olan, “Eğitim bölgesi ve sınavsız yerel yerleştirme sistemi”ne göre öğrenciler evlerine yakın olan 5 okuldan birini tercih edecek. “Yeni sistemle veliler, çocuklarını ortaokula kaydettirdiği anda hangi liseye gideceğini bilecek” açıklaması yapan Bakanın açıkladığı sisteme, ortamında pek çok soru işaretini de doğurdu. Bakanlık twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, “Nitelikli okulları hedefleyenler merkezi sınava girecek. Diğer öğrenciler evlerine yakın 5 okuldan birini tercih edecek.” açıklamasında bulunuldu.

Bu bulgular ışığında bakarsak, oturduğu bölümde okumayı tercih etmediği okullar tespit edilen öğrenciler ve eğitimini daha iyi okulda almasını isteyen veliler, muhakkak bir emlak hareketi yaratacak. Bu hal eğitim sistemi ve veliler amacıyla sorunlu bir süreç, emlak pazarı amacıyla de kazanç manasına geliyor. Kazanç emlak pazarı amacıyla ama gelir devletin..


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »