.

Teknik Yapı’dan Satış Rekoru

Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Teknik Yapı olarak Aralık-Ocak döneminde sadece Evora projesinden 500 konut satışı gerçekleştirdiklerini ifade ederek sektördeki durgunluktan etkilenmediklerini belirtti.Teknik Yapı

Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, sektördeki durgunluk söylentilerine rağmen Teknik Yapı olarak 2013 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirterek  Aralık-Ocak ayında sadece Evora projesinde günde 12 daire sattıklarını ve Ocak ayında Emlak Konut Projeleri arasında en yüksek satışı yakaladıklarını ifade etti.

AL-SAT YAPANLAR AZALACAKTIR
Bu rakamın günde 12 daireye denk geldiğini belirten Durbakayım, yeni yılda yüzde 48 büyüme öngördüklerini de ifade etti. Avrupa yakasına çıkarma yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, Halkalı’da Karma Proje, Etiler’de Uçaksavar projelerine hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar bu iki projeyi ise yine Halkalı’da başka bir proje takip edecek. Firma 2013 yılında 5 ile 7 bin arasında dairenin temelini atmaya hazırlanıyor.k
Gecen yıl yürürlüğe giren Afet yasasına bağlı olarak gerçekleştirilecek projelerin yüzde 1 KDV ile satılacağına işaret eden Durbakayım, Konut taleplerinde de köklü değişiklikler olacağını kaydetti. Yatırım amaçlı satışların kendi içinde farklılık göstereceğine değinen Durbakayım “Daire alıp satmayı düşünenlerin oranında bir azalma olmasını bekliyoruz. Konut alım satımlarından elde edilen gelirlerin vergilendirilmesindeki 5 yıllık sürenin 10 yıla çıkmasıyla birlikte yatırım amaçlı satışlardaki ana amaç Kira geliri olacaktır” dedi. Teknik Yapı 2013 yılına hızlı bir giriş yaptı.
Aralık-ocak aylarında günde ortalama 12 daire satarak rekor kıran firma yeni yılda toplam 7 bine yakın konut üretmeyi planlıyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »