.

Tefenni’de TOKİ Konutlarının Temeli Atıldı

Tefenni’de TOKİ tarafından yapılacak konutların temeli atıldı.TOKİ Konutları

Tefenni Belediye Başkanı Bayram Kavak, yaptığı açıklamada, konutlar için Tefenni-Karamanlı kara yolunda Orman İşletme Şefliğinin depolarının bulunduğu alanın tahsis edildiğini bildirdi. Konutların 8 bloktan oluşacağını ve 224 Daire bulunacağını belirten Başkan Kavak, 6 blokun dar gelirli, 2 blokun ise gelir düzeyi yüksek kişilerin kullanımına sunulacağını anlattı.

Kavak, şöyle konuştu:

“Dar gelirli konutlarımız, iki artı bir odadan oluşacak. 85 metrekare olan bu dairelerimizin tamamı 48 bin lira tutarken, peşinat olarak 6 bin lira Daire sahiplerinden alındı. Geriye kalan 42 bin lirayı daire sahipleri evlerine taşındıktan sonra 15 yıl boyunca 233 lira taksitle Kira öder gibi ödeyecekler. Gelir düzeyi yüksek konutlarımız ise 120 metrekare olarak yapılacak. Toplam bedeli 98 bin lira olan bu konutlarımız için peşinat olarak 10 bin lira alındı. Vatandaşlarımız, geriye kalan 88 bin lirayı 10 yıl boyunca 733 lira taksitle ödeyecekler.”

Konutların, yaklaşık olarak bir yılda tamamlanacağını belirten Kavak, “Bu konutların yapılmasıyla Tefenni’de artık Konut sıkıntısı çekilmeyecek. Ulaşım yönüyle merkezi bir noktada olan ilçemizin gelişimi, daha iyi bir ivme ile ilerleyecek. Bu konutların yapımı biter bitmez ikinci etap TOKİ konutlarının müracaatlarını almaya başlayacağız” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar