.

TAV Havalimanları’nın HAVAŞ’taki payı yüzde 100 oldu

TAV Hava Limanları Holding AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan açıklamasındada TAV’ın şirketinin payının yüzde 100 olduğu belirtildi.


HAVAŞ’taki hisse devri sonrasında TAV’ın şirketteki payı yüzde 100 oldu. TAV Hava Limanları Holding AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şunlar kaydedildi:

”21 Eylül 2012 tarihli Özel Durum açıklamamızda, yüzde 65 oranında paya sahip olduğumuz Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ’nin (HAVAŞ) geri kalan yüzde 35 oranındaki hisselerinin tamamının satın alımına ilişkin olarak Rekabet Kurumu’nun gerekli onayı verdiği kamuya duyurulmuştu. İlgili hisselere sahip şirketler olan HSBC Investment Bank Holdings Plc ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’ye satış bedelinin tamamı nakden ve peşinen ödenmesi sonrasında yüzde 35 oranındaki hisselerin devri işlemi tamamlanmış olup, yeni durumda şirketimizin HAVAŞ’taki ortaklık payı yüzde 100 olmuştur

AA


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar