.

Tapunuzu 7,6 TL’ye yenileyin

Türkiye’de son senelerde satılan gayrimenkul adedinin çoğunluğu nedeniyle tapular el değiştiriyor. Bu el değiştirme prosedürü esnasında da mecburen yenileniyor. Fakat bir çok tapu da duruman eski. Üstünde ada/pafta/parsel/daire verileri yanlış. Bazı tapularda ise nerdeyse yazılar okunmayacak duruma gelmiş durumda. Vatandaş ise tapusunu, çok çok evrak isterler, çok dazla para isterler düşüncesiyle yenilemiyor. Halbuki işin aslı öyle değil.

Tapu yenileme ücreti 7,6 TL

Bir çok bireyin düşündüğünün aksine tapu yenileme ücreti öyle yüksek bir rakam değil. 2017 senesi harç rakamlarına göre tapu yineleme ücreti yalnızca 7,6 TL. Başka rastgele bir evrak amacıyla ücret ödemeden 7,6 TL’ye tapunuzu bağlı bulunduğu tapu dairesinden yenileyebiliyorsunuz.

Tapu yenileme prosedürü amacıyla hangi evraklar gerekli?

Tapu yenileme prosedürü amacıyla rastgele bir evrak gerekmiyor. Üstünde T.C. kimlik numarası yazan kimlik kartını ve bir adet de fotokopisiyle tapu dairesine başvurup, tapunuzu yenileyebiliyorsunuz.

Tapu elimde yoksa da tapumu yenileyebilir miyim?

Evet. Tapunuzu yitirmiş de olsanız, bulgular tapu sicil müdürlüğünde kayıtlı bulunduğu amacıyla kimliğinizle gidip yeni tapunuzu almanız mümkün. Üstelik bu prosedür tapu müdürlüğünde yoğunluk yoksa 5-10 dakika sürüyor.

Tapu yenileme prosedürleri yalnızca taşınmazın sahibi doğrulusunda çıkartılabiliyor. Eğer, taşınmazın sahibi vefat ettiyse mirasçılar, mirasçılık belgesi ve veraset ilamı ile yeni tapuyu alabiliyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »