.

Tapuda Çağrı Merkezi Dönemi Başlıyor

Zaman kaybını önlemek için daha önce tapu işlemlerini internet ortamına taşıyan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şimdi de telefonla randevu dönemi başlatıyor.Çağrı Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu işlemleri sırasında meydana gelen zaman kaybının önüne geçmek için telefonla randevu sistemini devreye sokuyor.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak sistem sayesinde tapu işlemleri öncesi, randevu alınacak ve vatandaşın gereksiz zaman kaybı önlenecek. Çağrı merkezi, tapuyla ilgili birimleri de tek çatı altında toplayacak. İşlemler başlamadan gerekli olan evraklar hakkında önceden bilgi alınabilecek ve yaşanan sıkıntılar anında tespit edilecek. Yıl sonuna kadar hizmete girmesi beklenen çağrı merkezi istihdama da katkı sağlayacak.
TAPUDA YENİ UYGULAMALAR
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, yaptığı yazılı açıklamada, tapu işlemlerinde birçok yeni uygulamanın hayata geçirildiğini söyledi. Güney, “Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en önemli hedeflerinden biri de vatandaşın memnuniyetinin sağlanmasıdır. Bu hedefle oluşturulan çağrı merkezi ile vatandaşların evlerinden telefonla randevu alması mümkün olacak.” dedi.
Güney, “Vatandaşların tapu müdürlüklerindeki zaman kaybı önlenecek, tapu müdürlüklerinin önündeki yığılmalar ve beklemelerin önüne geçilecek. Vatandaşlar kurumumuzla ilgili taleplerini ve önerilerini kolaylıkla iletebilecekler, iş ve işlemleri ile ilgili bilgileri rahatlıkla edinebilecekler.” diye konuştu.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları:
Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar