.

TANAP Anlaşması Resmi Gazete’de Yayımlandı

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi TANAP için Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan anlaşma Resmi Gazete’de yayımlandı.TANAP Anlaşması

TürkiyeAzerbaycan arasında doğalgaz boru hattı yapılmasını içeren Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ne (TANAP) dair milletlerarası anlaşma, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bakanlar Kurulu’nca onaylanması uygun bulunan anlaşmada, TANAP’ın mutabakat zaptının 26 Aralık 2011’de imzalandığı, 26 Haziran 2012’de ise hükümetler arası imzalarının atıldığı ifade edilerek, proje sayesinde Azerbaycan Şah Deniz-2 sahası ve ilave kaynaklardan doğalgaz tedarikiyle Türkiye ve Avrupa’nın doğalgaz arzına büyük katkı sağlamasının hedeflediği belirtildi.
Mutabakat Zaptı’nda tanımlandığı şekliyle Türk katılımcıların ortaklık payı yüzde 20, Azeri katılımcıların payı ise yüzde 80 olacak.
Devletler sistemin yıllık 16 milyar metreküp başlangıç hacminin üzerindeki, Azerbaycan’a ait ve TANAP’tan taşınması planlanan tüm doğalgazın öncelikle Türkiye’deki alıcılara teklif edilebileceğini kabul ettiler.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar