.

Taksim’de Çalışmalar Haftaya Başlayacak

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında ilk etap çalışmaları haftaya başlayacak..

Tarlabaşı-Harbiye yönünü kapsayan ilk etap çalışmaları bir hafta sonra başlayacak ve 240 gün sürecek Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında bugün yerinde olmayan Topçu Kışlası da yeniden inşa edilecek. Kalyon İnşaat tarafından sürdürülecek çalışmalar sırasında Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacak.

Kazı yapılacak bölgenin yer altındaki elektrik kabloları ile su ve doğalgaz boruları alternatif güzergâha taşınıp, arka sokaklara nakledilecek. Çalışmanın yapılacağı alan altyapı işlerinden arındırılıp kazı ve kazık işleri, daha sonra da betonarme yapıları yapılacak. Betonarme yapımı Kurban Bayra-mı’ndan sonra başlayacak. Çalışma esnasında Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapanacak. İnşaat süresince alternatif güzergâh yollarında park yapmak yasaklanacak.

Kalyon inşaat yapıyor

Kısa süre önce yapılan ihaleyi 51 milyon 555 bin 370 TL’ye Kalyon İnşaat kazandı. İhale şartnamesine göre, proje kapsamında Taksim’e toplam 14 bin 315 fore kazık çakılacak. Şişli’den gelen tünel 320 metre, Tarlaşı’ndan gelen tünel ise toplam 400 metre uzunluğunda 2 gidiş, 2 dönüş olmak üzere toplam 4 şerit olacak. Tünellerde aydınlatma ve havalandırma sistemi de bulunacak. Projenin diğer etapları da tamamlandığında Taksim Meydanı tamamen araç trafiğine kapatılacak. Sıraselviler’den oteller bölgesine gelen yol tek şeritli açık tutulacak. İnşaat süresince trafik sıkışıklığının bölgeyi etkileceği tahmin ediliyor.

Hürriyet


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »