.

Taksim Meydanı Tamamen Tahliye Ediliyor

Taksim Yayalaştırma projesini kapsamında Taksim Gezi Parkı civarındaki işyerlerinin sözleşmeleri yenilenmedi, bölge tamamen tahliye edilecek..

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi çalışmalarının ilk etabı için Taksim Gazi Parkı çevresindeki işyerleri başta olmak üzere Meydan tamamen tahliye ediliyor.

SÖZLEŞMESİ YAPILDI
Proje kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi ile Tarlabaşı Bulvarı arasına inşa edilecek araç ‘dalış tüneli’ inşaat işini, 51milyon 555 bin 370 TL ile en düşük teklifi veren Kalyon İnşaat şirketine verdi. 24 Eylül’de sözleşmesi yapılan proje inşaatı için belediye yer teslimi yapmaya hazırlanırken, Taksim Meydanı’nı yayalaştıracak proje kapsamında Gezi Parkı’nda Topçu Kışlası da yeniden inşa edilecek.
YENİ KONTRAT YOK
Büyükşehir Belediyesi’nin, mal sahibi olduğu işyerlerinin boşaltılması için esnafa tahliye için tebligat gönderirken, daha önce kontratı sona eren işyeri sahipleriyle kontratı yenilemediği öğrenildi. THY ofisi ile birçok seyahat ve turizmfirmasına ait acente ile fast-food restoranın bulunduğu bölge tamamen boşaltılacak. Bu işyerlerinin yanı sıra Gezi Parkı içinde bulunan Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi de taşınacak. Bölge esnafı konuyla ilgili konuşmaktan çekinirken, turizmseyahat acentesi olan bir esnaf, kira kontratı sona eren esnafla kontratların yenilenmediğini doğrulayarak, kendisine de tahliyeye ilişkin tebligatın ulaştığını söyledi.
Henüz kontrat süresinin sona ermediğini ancak kararın alındığını vemecburen işyerini boşaltacağını söyleyen esnaf, “Projeye karar verildiğinde bize bir açıklama yapılmadı ve bilgi verilmedi. En son ihalenin yapıldığını ve projenin başlayacağını basında çıkan haberlerden öğrendik. Tebligat ulaştı bana. Artık yapacak bir şey yok. Mecburen boşaltacağız” diye konuştu. 
Kaynak: Milliyet

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »