.

Suudi Arabistan’dan 500 milyar dolarlık ‘çılgın’ proje: Neom

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’nın duyurusunu yaptığı deli projenin detayları…

Veliaht Prens, dün Neom projesinin detaylarını açıkladı. 500 milyar dolarlık (1.8 trilyon TL) Neom projesi, Suudi Arabistan’ın kuzeybatısında Akabe Körfezi ve Kızıldeniz kenarları süresince uzanacak.

ÜÇ KITAYI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK
“Gelecek amacıyla Varış Noktası” diye nitelenen Neom projesi Asya, Avrupa ve Afrika’yı birbirine bağlayan özel bir hususmda bulunuyor.

Projenin “discoverneom.com” isimli tanıtım sitesinde 9 ana husus yer alıyor. Bunlar ‘enerji ve su’, ‘hareketlilik’, ‘biyoteknoloji’, ‘gıda’, ‘ileri üretim’, ‘medya’, ‘eğlence’, ‘teknolojik ve dijital bilimler’, ‘Neom temellerinde yaşam’ olarak sıralanıyor.

Bölge, 468 kilometrelik kenar süresince uzanıyor, 2500 metre yüksekliğinde dağ silsilesinin yer aldığı el değmemiş bir araziye kurulacak.

Neom, bağımsız bir ekonomik bölge olarak işleyecek. Sağlıklı büyüme amacıyla özel olarak hazırlanmış kendisine özgü yasaları, vergi sistemi ve mevzuatı olacak.

Dünya nüfusunun yüzde 70’i Neom’a 8 saat içersinde ulaşabilecek.

Riyad hükümetinin potansiyel yatırımcılarla ilişki durumunda olduğunu ve projenin ilk safhasının 2025 senesine kadar tamamlanmasının öngörüldüğünü aktardı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »